Тотнъм излезе начело в класирането на Висшата лига, след разгромна победа 4:0 над Куинс Парк Рейнджърс в лондонското дерби. Шпорите са с пълен актив от 6 точки след първите два кръга и са с голова разлика 5:0, което ги постави пред Челси.

Всичко беше решено още през първото полувреме, когато играчите на Почетино нанизаха три гола във вратата на съперника. Серията откри Насер Шадли, после новото попълнение Ерик Дайър вкара втория си гол от началото на сезона, а Шадли направи аванса на Тотнъм класически.

След почивката Шпорите вкараха само веднъж. Голът реализира Емануел Адебайор. Куинс Парк Рейнджърс е на обратния полюс без точка и отбелязан гол до момента през сезона.

След победния дебют на Маурисио Почетино начело на Тотнъм миналия уикенд, шпорите спечелиха и в турнира за Лига Европа срещу АЕЛ. След успеха в Кипър с 2:1, Почетино върна в състава Юнес Кабул, Дани Роус и Кристиян Ериксен, Емануел Адебайор и Етиен Капу.

Босът на КПР Хари Реднап се завърна на "Уайт Харт Лейн" и даде дебют на новите попълнения Лерой Фер и Маурисио Исла. Гостите обаче започнаха срещата с трима централни защитници.

Началото обаче бе вихрено за Тотнъм. Още от първата минута Шпорите натиснаха. Адебайор стреля над вратата с глава, но след това домакините поведоха.

В 12-ата минута Адебайор проби отдясно и центрира добре към Насер Шадли, който спря на гърди и прати топката в мрежата с удар от близо. Вратарят на Рейнджърс Роб Грийн просто нямаше шанс.

Малко след това Тотнъм бе близо до втори гол. Контраатака организирана от Ян Вертонген бе спряна от Траоре, но намесата му прати топката у Адебайор, който стреля, но право във вратаря Роб Грийн.

Куинс Парк пропусна страхотен шанс да изравни резултата. Мат Филипс стигна до дълго подаване и след това преодоля Кабул, но останал сам срещу вратаря стреля високо над вратата.

КПР извади късмет при един удар на Кристиян Ериксен от фаул, когато топката разтресе гредата, но защитника Ерик Дайър подсигури удвояването на аванса на Шпорите. Героят от първия мач срещу Уест Хям се разписа във втора поредна среща.

Ерик Ламела центрира от корнер и Дайър засече с глава топката в мрежата. Нещата започнаха да изглеждат още по-зле за КПР, след като в 37-ата минута резултата стана 3:0.

Ерик Ламела показа, че е в отлична форма, като проби отляво и центрира прекрасно за непокрития Насер Шадли, който с глава се разписа за втори път в мача. При атаката Тотнъм размени 48 подавания, преди да реализира.

До почивката резултата можеше да е 4:0. Емануел Адебайор обаче видя, как удара му бе отклонен в корнер. Тотнъм смазваше съперника, а Рейнджърс си отдъхна, че дойде почивката.

Тотнъм продължи да напира и след паузата. Защитниците пресираха играчите на КПР още в неговата половина. Ламела и Ериксен бяха във вихъра си. В 65-ата минута логично падна и четвъртия гол.

Дани Роуз се спусна по левия фланг и буквално отвя съперниците, за да подаде в наказателното поле към връхлитащия Адебайор, който от чиста позиция спокойно засече топката в мрежата.

Това бе гол №95 на Адебайор във Висшата лига. С това се изравни по този показател с Якубу Айегбени. Единственият африканец с повече голове във Висшата лига е Дидие Дрогба със 100.

В края Тотнъм намали темпото. КПР опита да спаси поне малко от честта си. Гостите дори стигнаха до гол, но той бе отменен. След корнер Дани Роуз отклони топката във вратата си, но бе изблъскан и съдията правилно отсъди нарушение.

ТОТНЪМ - КПР 4:0