Бившата номер 1 в света Виктория Азаренка (Беларус) достигна за четвърта поредна година до четвъртфиналите на Откритото първенство на САЩ по тенис.

Двукратната вицешампионка от 2012 и 2013 година Азаренка победи представителката на домакините Варвара Лепченко с 6:3, 6:4 лед 98 минути игра.

20-ата в схемата пое контрола върху мача с ранен пробив, поведе с 3:1, а след това отново спечели подаването на съперничката си в деветия гейм, за да вземе първия сет.

В началото на втората част Лепченко стигна до пробив, но Азаренка го върна веднага, а в последствие дръпна с 5:3 и сервираше за мача, но се провали. В следващия гейм тя стигна до нов пробив, реализирайки първия си мачбол с прецизен форхенд по диагонала.

Състезателката от Беларус очаква победителката от двубоя между номер 2 в схемата Симона Халеп (Румъния) и Забине Лисицки (Германия) в спора за място на полуфиналите.