Роджър Федерер показа изумителна игра и смаза Анди Мъри с 6:0, 6:1 в мач от Група "В" на заключителния "Мастърс" в английската столица Лондон.

Така швейцарецът изхвърли любимеца на домакините от турнира, като си свърши работата в мача само за 56 минути, а самият британец не бе губил сет на нула от 2010 година и това бе една от най-тежките загуби в неговата кариера.

Маестрото ще играе срещу Стан Вавринка или Томаш Бердих на 1/2-финалите, докато Новак Джокович ще се изправи срещу японеца Кеи Нишикори.

Победата бе под номер 250 за Федерер в зала, а Мъри трябва да бъде много благодарен, че все пак взе един гейм в мача, тъй като в противен случай щеше за първи път в своята кариера да завърши двубой без да вземе нито един гейм в него.

Освен това успехът е трети пореден за Федерер над Мъри тази година, както и 12-и в съперничеството между двамата.

Така Маестрото ще играе за 12-и път на 1/2-финал в заключителния турнир.