Първата ракета на женския тенис Серина Уилямс започна с комфортна победа участието си на US Open, след като срази младата си сънародничка Тейлър Таунзъндс с 6;3, 6:1 в мач, който продължи 55 минути.

Опитната американка изигра силен мач и записа 16 уинъра на сметката си, като не позволи нейната противничка да стигне до нито една точка за пробив.

С два пробива американката успя да спечели първия сет, а във втората част даде едва един гейм на своята противничка, като я спечели още по-лесно.

Във втория кръг отново ще има изцяло американски сблъсък при жените, тъй като Серина ще се изправи срещу Ваня Кинг.

Meждувременно голямата сензация в първия кръг бе отпадането на Доминика Цибулкова, която загуби от 15-годишната Катрин Бейлис след 6:1, 4:6, 6:4.

Така тинейнджърката стана най-младата състезателка, която записва успех на US Open от Ана Курникова през 1996 година. Бейлис е 1208 в света, но определено насочи вниманието върху себе си с представянето си.

Вика Азаренка от своя страна победи Мисаки Дои след 6:7(3), 6:4, 6:1, като в следващия си мач ще срещне Кристина Макхейл. Петра Квитова пък отнесе Кристина Младенович с 6:1, 6:0 и очаква в следващия кръг сънародничката и Петра Цетковска