Световният номер 1 в мъжкия тенис Новак Джокович продължава да изпитва проблеми в играта си, след като едва се докопа до победата над французина Жил Симон в първия си мач от силния "Мастърс" в Синсинати.

Сръбският тенисист стигна до успеха след 6:3, 4:6, 6:4 и така продължава да мечтаe за един от малкото липсващи трофеи във витрината му. До момента Ноле има четири загубени финала в тази надпревара.

В първия сет Симон поведе изненадващо с пробив за 3:2 гейма, след което Джокович влезе в серия от четири поредни гейма, два от които след пробив, за да спечели частта.

Във втория сет сърбинът стигна до ранен пробив за 2:1 гейма и се очакваше, че ще спечели двубоя в два сета, но нещо в играта му се обърка.

В осмия гейм Ноле бе пробит, като по този начин Симон изравни геймовете на 4:4, след което при 5:4 в своя полза достигна до лесен пробив и така прати мача в трети сет.

Третата част бе решена след един единствен пробив в ключовия седми гейм в полза на Ноле.

Следващият противник на сърбина ще се определи от мача между Томи Робредо и Сам Куери.