Рафа Надал си взе реванш от чеха Лукаш Росол и го победи с 4:6, 7:6(6), 6:4, 6:4 в мач от втория кръг на "Уимбълдън".

Така Матадора си го върна на противника за загубата от преди 2 години на същия турнир.

Следващият противник на испанеца ще бъде играещият за Казахстан руснак Михаил Кукушкин.

Не може да не се отбележи, че успехът дойде изключително трудно за Матадора, на който му се наложи да обръща мача.

Първият сет започна много равностойно и двамата си взимаха без проблеми подаванията, но Росол нанесе съкрушителен удар върху испанеца и го проби за 5:4 при третата си точка за пробив в гейма. След това си взе подаването на нула и така поведе със сет аванс.

Вторият сет също започна равностойно, но страхотната игра на чеха му донесе пробив аванс за 3:2, който обаче бе върнат от Надал и резултатът бе изравнен на 4:4 гейма.

Двамата си взеха по две подавания и се стигна до тайбрек в който Росол имаше комфортен аванс от 5:3 точки, но Рафа спечели пет от следващите шест точки и изравни сетовете.

Това даде голям тласък на "Краля на клея" и той стигна до ранен пробив в третия сет, след което го задържа до края и така поведе с 2:1 сета.

Добрата му игра продължи и в четвъртия сет в който проби в първия гейм, а до края двамата си взимаха подаванията и испанецът стигна до успеха, макар че му се наложи да спасява точка за връщане на пробива в най-важния си гейм.