Рома задържа първото място в Серия А след протоколна победа с 3:0 у дома над Удинезе. Хората на Руди Гарсия решиха мача си рано-рано, а решаващ за успеха се оказа Дъглас Майкон, който се отчете с гол и асистенция.

Така бразилецът показа за пореден път, че се намира в прекрасна форма, след като бе замесен в три гола в последните два мача на тима си - гол и две асистенции. През втората част Жервиньо вкара трети гол, а Теро записа почетното попадение за гостите.

Липсата на наказаните Мохамед Салах и Даниеле Де Роси пък не се усети, което още веднъж показа, че Рома най-накрая има достатъчно опции в състава си и е един от големите конкуренти за титлата.

Така Рома запази първото си място в класирането и вече има 23 точки от 10 мача, с две повече от отборите на Наполи, Фиорентина и Интер.

“Вълците” решиха мача си само след 9 минути игра, когато вече водеха в резултата с 2:0. Раджа Наинголан комбинира с Майкон  4-та минута, а бразилецът “сервира” прекрасна топка на Миралем Пянич, който от чиста позиция нямаше как да пропусне - 1:0 за Рома.

Само след още 5 минути игра Майкон удвои резултата след самостоятелен пробив. Десният бек на Рома навърза няколко защитника на Удинезе и вкара топката зад Орестис Карнезис за втори път.

В края на първото полувреме столичани трябваше да вкарат и трети гол, но Алесандро Флоренци, извел тима си с капитанската лента, не успя да уползотвори поредната страхотна асистенция на Майкон.

Това все пак стана в 63-та минута, когато Жервиньо отново взриви трибуните на “Олимпико”. Котдивоарецът се разписа с хубав удар по земята и вкара за пети път в последните 5 мача на Рома.

Гостите все пак стигнаха до почетен гол, дело на Сирил Теро в 77-та минута.

Рома - Удинезе 3:1