Италианският Рома проявява много сериозен интерес към защитника на Волфсбург Симон Кяер, твърди в днешния си брой "Газета дело Спорт".

Датският национал напусна Палермо, за да премине в немския клуб само преди година, но той може да се завърне в Серия "А" много скоро.

22-годишният футболист не впечатли по време на изминалия сезон с екипа на "Вълците" и е твърде вероятно да напусне "Фолксваген Арена" до края на летния трансферен прозорец.

Според последни информации, спортният директор на Рома Валтер Сабатини ще даде мило и драго да върне Кяер в Италия.

Той познава много добре скандинавеца, тъй като двамата работиха заедно на Палермо, където 22-годишният футболист бе смятан за най-котираният играч на сицилианци.

Смята се, че и самият бранител има желание да се завърне в Италия след разочароващо слабия сезон с екипа на Волфсбург.

От Волфсбург може да склонят да продадат Кяер срещу сума от рода на 8-10 милиона евро. Датчанинът има договор с "Вълците" до 2014 година, но най-вероятно ще напусне настоящия си клуб.