Нелепа вратарска грешка донесе минималната победа с 1:0 на Реал Мадрид като гост на Малага в мач-реванш от осминафиналите от турнира за купата на Испания.

В 72-та минута Карим Бензема отправи лесен удар, но стражът на домакините Кабайеро пропусна топката между ръцете си.

Преди това мадридчани изиграха много слаб мач и имаха само две добри положения след удари с глава на Роналдо и Серхио Рамос.

Малага изигра добър мач, но също нямаше чисти положения и съответно нямаше как да се надява на успех.

Така Реал продължава напред след общ резултат 4:2 и на четвъртфиналите почти със сигурност ще срещне Барселона, която има аванс от 4:0 от първия мач срещу Осасуна.





Треньорът на Реал Мадрид Жозе Моуриньо бе заявил преди мача, че няма да прави никакви ротации в състава. Това обаче явно се оказа блъф, тъй като португалецът бе направил цели 5 промени спрямо състава, който през уикенда победи Гранада с 5:1.

Това обаче явно се отрази негативно на отбора и в играта на столичани липсваше типичната острота. Реал имаше предимство във владеене на топката, но през първото полувреме не създаде почти нито едно положение за гол.

Малага от своя страна излезе много амбицирано да се докаже пред своя публика. В 11-та минута Рууд ван Нистелрой засече едно центриране с глава, но топката му дойде леко висока и той я прати над гредата.

По-късно пък след неизчистено центриране от фаул Себа Фернандес овладя в наказателното поле и стреля през защитник, но право в ръцете на Касияс.

В средата на полувремето много активният Елисеу изстреля истински снаряд, но топката профуча покрай страничната греда.

Едва пет минути преди почивката Реал създаде първото си опасно положение, но пък при него трябваше да получи дузпа. Роналдо изведе технично с петичка Кедира в наказателното поле. Ударът на германеца от малък ъгъл бе спасен от вратаря, но в същия момент Серхио Санчес му влезе много грубо с шпагат и така го контузи, че Кедира не успя да си стъпи на краката и бе изведен на носилка, вероятно със счупване. На негово място принудително влезе Месут Йозил.

В 44-та минута Реал бе още по-близо до гола, когато след центриране от фаул Серхио Рамос засече с глава и вратарят само изгледа как топката минава на сантиметри от страничната греда.

В ответната атака Елисеу нанесе изненадващ, много много силен удар почти от ъгъла на наказателното поле, но Касияс внимаваше и спаси.

На полувремето Жозе Моуриньо направи още една смяна и пусна в игра Марсело, на мястото на Кака. Това, а вероятно и дежурното мъмрене, оживи леко гостите.

Гонсало Игуаин се пребори за една въздушна топка в наказателното поле и отправи остър удар от десетина метра, но право в ръцете на вратаря.

За Малага Елисеу отправи пореден хубав удар, но той мина покрай страничната греда.

В 63-та минута Кристияно Роналдо направи уникален пропуск. Ласана Диара центрира в напълно опразненото пространство пред вратата на Малага и Роналдо имаше чиста позиция, но от 5 метра заби топката с глава в земята и това омекоти удара и позволи на вратаря да спаси в корнер.

Пет минути по-късно Игуаин показа как се играе с глава, засичайки хубаво центриране на Йозил в мрежата, но голът правилно бе отменен заради засада.

В 72-та минута Реал успя да открие резултата, но това стана след ужасна грешка на вратаря на Малага Кабайеро. При контраатака Йозил изведе Бензема и французинът опита фалцов удар, подобен на този на Тиери Анри вчера. Топката се насочи право към обятията на вратаря и изглеждаше, че той ще направи спокойно спасяване, но вместо това я изпусна под ръцете си и тя мина между краката му в мрежата.

При това положение защитата на Малага се отвори. При една ситуация Роналдо получи страхотен извеждащ дълъг пас, но си спря лошо топката и не можа да излезе сам срещу вратаря, а след това от малък ъгъл вместо да потърси комбинация с Бензема опита директен удар и не затрудни Кабайеро.

Десет минути преди края Серхио Рамос бе на път да вкара зрелищен гол, отклонявайки с петичка от въздуха едно полуниско центриране пред вратата. Вратарят обаче направи страхотно спасяване с една ръка.

В последната минута от редовното време Малага бе много близо до изравнителен гол. След центриране от фаул Тулалан засече с глава и Икер Касияс не успя да реагира, но за негов късмет топката мина на сантиметри от страничната греда.



Малага - Реал Мадрид

0:1 Кабайеро 72 а.г.

Малага: Кабайеро, Серхио Санчес, Демикелис, Матайсен, Монреал, Тулалан, Касорла, Иско, Себа Фернандес (67 Рондон), Елисеу, Ван Нистелрой


Реал Мадрид: Касияс, Арбелоа, Рамос, Пепе, Коентрао, Чаби Алонсо, Ласана Диара, Кедира (43 Йозил), Кака (46 Марсело), Роналдо, Игуаин (69 Бензема)