Българският национал Александър Тонев започна като титуляр при победата на Селтик с 1:0 над гостуващия Динамо Загреб в мач от втория кръг в група D на Лига Европа.

Тонев беше заменен две минути преди края от Йо Инге Бергет. Единственото попадение в мача реализира Крис Коумънс след асистенция на Антъни Стоукс в 6-ата минута.

Малко по-късно Тонев имаше шанс да удвои след самостоятелна акция, но ударът му от 20 метра премина на сантиметри край целта, информира БТА.

В другия мач от групата австрийският шампион ФК Залцбург победи румънския Астра с 2:1 като гост след гол и асистенция на Джонатан Сориано и оглави класирането с 4 точки, колкото има и Селтик. Динамо е трети с 3 точки, а Астра все още е без актив.