Английските фенове обърнаха на шега победата с 5:0 срещу Сан Марино като определиха Джо Харт за играч на мача.

Тимът на Рой Ходжсън очаквано имаше тотално преимущество срещу скромния си съперник и можеше да победи и с двуцифрен резултат, ако нападателите бяха малко по-фокусирани.

Госите от своя страна рядко преминаваха центъра и с нищо не затрудниха Джо Харт. Първото му докосване в мача бе в средата на първото полувреме, когато получи върнат пас назад. Особено след почивката феновете на Уембли намериха за много забавно да аплодират бурно всеки път, когато Харт получаваше пас назад от защитата.

След това феновете развиха шегата с още една стъпка по-напред като определиха почти единодушно Харт за играч на мача. Той получи 63 процента от гласовете. На второ място остана Джак Уилшър, който бе най-креативният играч на Англия. Далеч назад са двама от голмайсторите - Уейн Руни и Дани Уелбек.

От организаторите не показаха същото чувство за хумор като феновете и официално присъдиха наградата на Уилшър.