Арсенал започна новия сезон по възможно най-добрия начин като още в първия си мач спечели трофей.

"Артилеристите" победиха с класическото 3:0 Манчестър Сити на Уембли в двубоя за Комюнити Шийлд и грабнаха купата.

Санти Касорла откри резултата в средата на първото полувреме с диагонален удар от границата на наказателното поле. Малко преди почивката Аарън Рамзи покачи резултата на 2:0, след като Саного му поднесе топката и уелсецът подмина защитник и стреля покрай Кабайеро.

През второто полувреме влезлият като резерва Оливие Жиру вкара прекрасен трети гол, който сложи точка на спора.

В състава на Арсенал като титуляри започнаха трите нови попълнения Алексис Санчес, Матийо Дебюши и Калъм Чембърс. За Сити пък дебют в официален мач записаха вратарят Вили Кабайеро, както и Фернандо. Мануел Пелегрини заложи на силен състав и така титуляри в халфовата линия бяха Яя Туре, Самир Насри и Хесус Навас, докато нападението се водеше от Стеван Йоветич и Един Джеко. Арсен Венгер пък продължи да гласува доверие на младока Яя Саного на върха на атаката.

Арсенал започна по-добре мача и наложи териториален превес. "Артилеристите" създадоха някои опасни атаки, след една от които Яя Саного можеше да стреля с глава на втората греда, но бе неточен.

В 21-та минута обаче Арсенал откри резултата. Алексис получи успореден пас пред наказателното поле и макар да бе съборен, топката стигна до Санти Касорла. Той финтира хубаво Клиши и след това с диагонален удар преодоля Кабайеро.

Малко след това лондончани можеха да вкарат втори гол след добра комбинация, но Саного стреля неточно. Алексис Санчес играеше много напористо и след негова атака отново Касорла имаше възможност да стреля, но след рикошет топката излезе в корнер. След центрирането Саного стреля с глава, но Кабайеро спаси.

Една от малкото опасни атаки на Сити бе в 38-та минута, когато ниско центриране на Коларов стигна до Насри, но той не нанесе добър удар.

Три минути преди почивката "Артилеристите" нанесоха решителен втори удар. Алексис намери Саного в наказателното поле и нападателят се пребори със съперник, след което поднесе на влизащият на скорост Рамзи. Уелсецът си поведе топката и сам срещу вратаря го преодоля. Секунди преди сигнала Алексис получи извеждащ пас, но Кабайеро излезе бързо и го изпревари за топката.

На почивката Арсен Венгер направи три смени, докато в състава на Сити влезе само Давид Силва на мястото на Самир Насри. Въпреки това "Гражданите" започнаха малко по-активно.

В 53-та минута Йоветич удари гредата с параболичен удар с глава, а след това негов удар извън пеналта принуди Шчесни да се хвърли, за да спаси.

В 60-та минута обаче появилият се в игра за Арсенал Оливие Жиру сложи точка на спора с трети гол. Той се пребори със съперник пред наказателното поле и от повече от 25 метра нанесе страховит удар, който прехвърли Кабайеро и влетя под гредата.

Този гол охлади ентусиазма на "Гражданите" и от този момент нататък срещата заприлича много на контрола. И двамата треньори направиха по още няколко смени, които още повече накъсаха мача.

От Сити единственият играч, който се опитваше да направи нещо бе Йоветич и негов ножичен удар прати топката над вратата.

Две минути преди края Сити можеше да върне гол, когато след центриране от корнер Шчесни увисна под топката, но Боята отклони покрай гредата.

Арсенал - Манчестър Сити 3:0

1:0 Касорла 21