Манчестър Сити продължава с неубедителното си представяне по време на лятното си турне в ЮАР.

След като в неделя загубиха с 0:2 от Суперспорт, сега "гражданите" паднаха с 1:2 от Амазулу.

Победата за домакините дойде след късна дузпа само три минути преди края, причинена от резервата Абдул Разак.

Преди това в 20-та минута Ндулула откри за Амазулу, но пет минути по-късно Джеймс Милнър изравни. След почивката Сити имаше известно преимущество, но не създаде много голови положения.

Така новият треньор Мануел Пелегрини продължава да няма победа от идването си начело на тима, докато домакините триумфираха в деня на Нелсън Мандела.

Първото положение в мача бе в 8-та минута, когато Самир Насри стреля от фаул, но вратарят на домакините Капини направи добро спасяване.

В 20-та минута Амазулу откри резултата. Александър даде много грешен пас назад, без да съобрази позицията на нападателя на домакините Ндулула, Джо Харт също излезе неразчетено извън наказателното си поле и след като бе разминат, Ндулула вкара на празна мрежа.

Пет минути по-късно обаче Сити изравни. Яя Туре намери с глава Джеймс Милнър вдясно в наказателното поле и макар ъгълът да бе малък, мощното воле на англичанина препарира вратаря.

Фернандиньо пробва удар от дистанция, който мина застрашително близо покрай сглобката на гредите. След това Самир Насри имаше стопроцентово положение, получавайки от Джеко непокрит срещу вратаря, но стреля в тялото му.

До края на полувремето играта бе сравнително равностойна, като притежанието на топката бе по равно.

След почивката Джеко игра добре в наказателното поле и поднесе назад за връхлитащия Джак Роудуел, но неговият силен удар бе спасен от вратаря. Въпреки, че мачът бе приятелски, Самир Насри бе близо до това да се сбие със съперник и получи жълт картон. Домакините пък бяха порязани от абсурдно решение за засада, което предотврати излизане на нападател сам срещу вратаря.

В 60-та минута Коларов бе изведен по крилото и поднесе в наказателното поле, където Джеко засече отблизо между двама защитника, но вратарят на домакините направи чудесно спасяване.

След това мачът бе накъсан от множество смени, предимно на играчи на Сити. Един от тях - Скот Синклеър бе изведен на стрелкова позиция в наказателното поле, но диагоналният му удар мина покрай гредата.

Пет минути преди края и домакините имаха прекрасно положение след пробив по крилото и поднесена топка в наказателното поле, но нападател засече много неточно. Дламини също имаше възможност, овладявайки дълго подаване, но от границата на наказателното поле стреля над вратата.

В 88-та минута домакините стигнаха до доста лека дузпа, след като Разак  изпусна съперник  близо до аутлинията и след това го фаулира. Нядомбо реализира от бялата точка.

Амазулу - Манчестър Сити 1:2

1:0 Ндулула 20