Лудогорец записа първа загуба от летните си контроли в Австрия. Шампионите бяха победите от руския Динамо Москва с 1:3.

Лудогорец направи страхотна атака в 25-ата минута. Тя бе завършена с подаване към Жоао Пауло в наказателното поле на Динамо. Бразилецът преодоля вратаря и прати топката във вратата за 1:0.

След попадението играчите на Георги Дерменджиев вдигнаха темпото и взеха превес срещу своя съперник, а възможности се откриха пред Кишада и Кешерю.

Динамо изравни в края на първата част. Вандерсон се възползва от щастлив рикошет и от няколко метра прати топката зад Ренан и резултата стана 1:1.

Руснаците поведоха бързо още в началото на второто полувреме. Бечирай получи топката непокрит в наказателното поле на Лудогорец. Първият му удар срещна гредата, но топката се върна право при него и при добавката с глава той прониза вратата на българския тим.

В 54-ата минута Динамо поведе с 3:1. Тогава проби чудесно и намери, макар с лек рикошет, Зото, който от няколко метра не сгреши и покачи.

10 минути преди края на мача Кешерю нахлу в наказателното поле, но миг преди да стреля бранител изби топката от краката му.

Утре ще бъде последната проверка на Лудогорец на австрийкса земя срещу друг руски отбор.

Лудогорец - Динамо (Москва) 1:3
1:0 Жоао Пауло (25), 1:1 Вандерсон (41), 1:2 Фатос Бечирай (47), 1:3 Александър Зотов (54)

Съставите:

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан дос Сантос, Игор Пластун, Венцислав Керчев, Александър Василев, Густаво Кампаняро, Кристиан Китов (Антонио Георгиев), Върджил Мисиджан, Лукас Саша, Жуниор Кишада, Клаудиу Кешерю, Жоао Паоло

ДИНАМО (МОСКВА): Шунин, Козлов, Шунич, Белоруков, Терехов, Катрич, Зотов, Соу, Панченко, Ионов, Вандерсон