Литекс шокира Лудогорец и постигна минимална победа с 1:0 в среща от 20-ия кръг на "А" група, която се игра на градския стадион в Ловеч.

И двата тима завършиха мача с човек по-малко, след като в 37-ата минута Моци бе изгонен нелепо след втори жълт картон от състава на гостите, а в 71-ата минута Малинов от Литекс също бе изгонен след втори жълт картон.

За домакините официален дебют в родния шампионат направиха новите попълнения Маарс и Регула, които влязоха като резерви.

Единственото попадение в срещата падна в 85-ата минута и бе дело на Асприля.

След тази среща Лудогорец е втори с 41 точки, докато Литекс е на 3-ото място с 35 точки.

Срещата започна ужасно за гостите и те бяха принудени да извършат две принудителни промени. Едната дори стана факт минути преди двубоят да започне, след като Върджил Мисиджан се контузи на загрявката.

В 9-ата минута пък Вандерсон бе заменен, след като започна да се превива на терена след по-грубо съприкосновение. Дани Абало влезе на неговото място.

Mинута след това, след грешка в защитата на Литекс, Кишада и Ешпиньо не успяха да се възползват от ситуацията и Винисиус се намеси добре.

В 20-ата минута Кишада получи отличен извеждащ пас и отправи удар, но топката излезе в аут.

Три минути след това Моци бe оставен непокрит на далечната греда, но ударът му с крак от непосредствена близост по чудо прелетя над напречната греда.

През следващите минути нямаше интересни положения, а в 37-ата минута Моци бе изгонен след втори жълт и червен картон.

Румънецът си изкара много глупаво второто предупреждение, след като изрита топката при спряна игра. Той побесня от картона и на излизане от терена изрита бутилките покрай него.

До края на полувремето резултатът остана непроменен.

Второто полувреме започна под натиска на Литекс и Асприля имаше две възможности за удар, но без реална опасност.

В 50-ата минута Асприля центира за Ангелов, но последният не успя да засече топката във вратата.

През следващите минути на терена не се случи нищо кой знае колко интересно.

В 63-ата минута Недялков отправи добър удар от дъгата, като Стоянов първо изпусна топката, но после не се стигна до опасност.

Точно осем минути след това Малинов получи втори жълт картон и така Литекс също остана с 10 души на терена.

В 85-ата минута Асприля вкара попадение за домакините. Той получи топката след фантастичен пас на Регула и напредна между двама бранители, след което със силен удар реализира.

Три минути след това Барт вкара, но голът за гостите бе отменен заради засада на Абало. До края нямаше повече голове.

ЛИТЕКС - ЛУДОГОРЕЦ 1:0
1:0 Асприля 85'

ЛИТЕКС: Винисиус, Божиков, Недялков, Перес, Гълъбов, Попов, Бумал, Малинов, Асприля (88 - И. Миланов), Десподов (76 - Регула), Ангелов (64 - Маарс)

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Кайсара, Барт, Моци, Минев, Вандерсон (9 - Абало), Ешпиньо (79 - Анисе), Дяков, Александров, Кишада (60 - Безяк), Марселиньо