Босовете на Ливърпул са съобщили на Милан Йованович, че е свободен да си търси нов отбор.

30-годишният футболист подписа с петкратния европейски клубен шампион през лятото на 2010 година, идвайки като свободен агент от белгийски Стандарт Лиеж, но така и не успя да се наложи в състава на "червените".

През сезона сърбинът изигра едва 10 мача за тима, в които не показа нищо забележително и сега ще трябва да потърси щастието си на друго място.

Играчът вече има опция пред себе си: гръцкият Олимпиакос иска да го вземе в редиците си.

"Имам разрешение от Ливърпул да си търся нов отбор, свободен съм да го направя. Все още не съм получил официална оферта от Олимпиакос, но очаквам предложението им", заяви самият Йованович пред гръцките медии.

Пред футболиста има опция той да се завърне в белгийското първенство, където игра близо 4 години. За подписа му напират местните грандове Андерлехт и Брюж.

Шалке и Щутгарт също се включват в наддаването за сърбина, като двата германски тима се опитаха да го вземат още миналото лято, но Йованович избра Ливърпул, където се превърна в една от най-големите трансферни издънки в последните години за тима.