Левски победи Любимец с 3:0 в среща от 20-ия кръг на родната "А" група, която се игра на стадион "Георги Аспарухов" в София.

Столичани откриха резултата в края на първото полувреме, когато Шоколаров си отбеляза автогол след центрирането на Гари Родригес отляво.

Десетина минути след почивката самият Родригес успя да се разпише, възползвайки се от много груба грешка в отбраната на гостите.

До края на срещата Любимец опита да стигне до почетен гол, но пропуски направиха Огнянов и Тевия, които заложиха на зрелищни изпълнения. В добавеното време Антонио Вутов вкара трети гол за Левски, оформяйки крайния резултат.

Успехът изкачи Левски на шесто място в таблицата, с актив от 34 точки. Любимец е 12-ти, със 17 пункта на сметката си.

В първите минути на двубоя Владимир Гаджев центрира в наказателното поле, където Туре засече кълбото с глава, но то премина покрай вратата на "дините". Малко след това Борислав Цонев отправи неточен шут от разстояние.

Темпото на игра бе доста ниско и макар играта да се водеше почти изцяло в половината на гостуващия тим, липсваха интересни положения пред вратата, пазена от Рашков.

В средата на първото полувреме Левски стигна до първо сериозно положение. Нуно Пинто нахлу в наказателното поле отляво и отправи плътен диагонален изстрел с левия крак, но вратарят на противника успя да спаси. Малко след това Родригес стреля с глава покрай дясната греда.

Не бе изминал половин час игра, когато Любимец сътвори мълниеносна контраатака. Огнянов надбяга Милиев и Перес, след което шутира с левия крак в наказателното поле, но Блаживеч спаси.

В 35-тата минута Алехандро Перес вкара топката в мрежата на гостите, но попадението правилно бе отменено заради засада, а и Гари Родригес извърши нарушение в атака срещу Рашков.

В 41-та минута Левски поведе, благодарение на автогола на Славчо Шоколаров. Гари Родригес навлезе в пеналта и центрира остро, а в опита си да изчисти Шоколаров първо нацели свой съотборник, а после засече топката в собствената си врата.

Един от най-активните на игрището Антонио Вутов се опита да удвои аванса на своите, но неговият снаряд бе отклонен от Минчев в корнер. След изпълнението му се стигна до разбъркване, но гостите изчистиха. Удар на Туре с глава пък мина над напречната греда.

Макриев можеше да засече с глава в началото на второто полувреме, но таранът на "сините" закъсня.

В 55-тата минута Левски реши спора с второ попадение. Защитата на гостите не се ориентира добре и топката мина между двама бранители, попадайки у Гари Родригес, който матира Рашков с техничен удар с вътрешен фалц.

В средата на второто полувреме Тевия засече по доста ефектен начин от воле центриране отляво, но ударът му от около пет метра не намери очертанията на вратата.

Четвърт час преди края на редовното време се стигна до дискусионен момент. Панов навлезе в пеналта на столичани и бе спънат от Нуно Пинто, но реферът Таско Тасков прецени, че защитникът е играл чисто. Малко по-късно Огнянов стреля атрактивно със странична ножица, но неточно.

В 88-та минута Иван Вълчанов вкара топката във вратата на софиянци след пас отляво, но попадението правилно бе отменено заради засада. В последната минута Гари Родригес получи отлично подаване, но пропусна от четири метра, останал сам срещу Рашков.

В 93-тата минута Родригес чукна вляво към Нуно Пинто, който центрира в наказателното поле. Там най-находчив се оказа Антонио Вутов. Младият футболист стреля от движение и оформи крайния резултат.

Левски - Любимец  3:0

1:0  Шоколаров - 41', автогол

2:0  Родригес - 55'

3:0  Вутов - 93'

Левски: Блажевич, Мюлдер, Милиев, Перес, Пинто (Даниел Димов - 76'), Борислав Цонев (Миро Иванов - 57'), Туре, Гаджев, Вутов, Родригес, Макриев (Генков - 73')

Любимец: Рашков, Панов, Шоколаров (Николов - 55'), Сакелариу, Петър Стоянов, Минчев, Тевия, Алонсо (Колев - 60'), Будинов, Огнянов, Вълчанов