Локомотив Пловдив се класира на 1/8-финалите за Купата на България, след като победи втородивизионния Верея с 2:0 на стадион "Берое" в Стара Загора.

"Смърфовете" започнаха мача много добре и откриха резултата в 13-ата минута, когато Живко Желев си вкара автогол.

Той се опита да изпревари Георги Вълчев при едно центриране в наказателното поле, но не успя да изчисти кълбото и го прати в собствената си врата с глава.

Малко преди да изтече половин час игра Янко Сандански удвои аванса на "черно-белите" с шут извън наказателното поле.

След почивката пловдивчани се отпуснаха, но момчетата на Господин Мирчев така и не успяха да върнат интригата в двубоя.

В редиците на гостите почивка получиха звездите на отбора Мартин Камбуров, Дани Кики и вратарят Данчо Господинов.