Диего Милито вкара два гола при победата на неговия Расинг Клуб с 3:0 над Росарио Сентрал в мач от предпоследния кръг на аржентинското първенство.

Победата приближи Расинг на крачка от титлата. Тимът има 38 точки и води в класирането с две точки пред втория Ривър Плейт.

Гастон Диас откри резултата за Расинг в 42-та минута, а в последния четвърт час Милито вкара два гола, като бе изведен зад защитата и двата пъти заобиколи вратаря.

Ривър Плейт запази шансовете си за титлата, след като обърна с 3:2 Банфийлд. Сега обаче предстои пауза преди последния кръг, за да може Ривър Плейт да се фокусира върху финала за Копа Судамерикана, където ще играе срещу Атлетико Насионал.

Участието на "милионерите" във въпросния турнир до голяма степен се оказа решително и за титлата в Аржентина. Преди полуфинала срещу Бока Хуниорс, Ривър даде почивка на доста от титулярите си и загуби с 0:1 дербито с Расинг, сдавайки лидерската позиция в първенството.