ПСЖ победи Ланс като гост с 3:1 в мач с три червени картона от френската Лига 1. Двама футболисти на домакините и един на гостите бяха изгонени само в рамките на шест минути на стадион "Стад дьо Франс" в Париж.

Шампионите бяха без основни футболисти като Давид Луис, Златан Ибрахимович и Тиаго Силва, а Единсон Кавани получи червен картон малко след като вкара попадение.

Ланс откри резултата чрез Адамо Кулибали в десетата минута, но Йоан Кабай изравни в 28-та минута. Хубав прехвърлящ удар на Максуел пет минути по-късно изведе парижани напред в резултата.

Десетина минути след почивката реферът даде дузпа за ПСЖ и изгони защитника Гбамен за нарушението срещу Кавани. Уругваецът вкара дузпата, но след бурното празнуване на попадението бе изгонен.

Той получи жълт картон за радостта си, а след като влезе в спор с рефера за официалното предупреждение, бе пратен под душовете.

Лемоан от състава на Ланс също получи червен картон, а до края момчетата на Лоран Блан контролираха мача.