Легендарният аржентински отбор Ривър Плейт изпадна в местната втора дивизия за първи път в своята 110 годишна история, след като тази неделя загуби плейофа срещу Белграно.

В реванша на терена на Ривър Плейт Монументал домакините завършиха само 1-1 срещу съперника и след 0:2 в първия мач се стигна до драматичното изпадане.

Мариано Павоне откри резултата за Ривър Плейт още в 6-та минута, но Гийермо Фаре изравни в 62-та. През първото полувреме домакините имаха няколко добри шанса, но ги пропуснаха. След изравнителния гол на гостите пък Павоне пропусна дузпа, стреляйки право във вратаря. Това не бе единствения ключов момент. Още при резултат 1:0 Ривър Плейт вкара втори гол, но попадението бе отменено заради засада. На повторенията се видя, че решението е по-скоро правилно.

Това предизвика гнева на феновете, които започнаха безредици още преди мачът да е завършил. Първоначално те започнаха да замерват футболистите с предмети. В отговор на това полицията използва мощни водни оръдия.

Хаосът продължи и след мача, като около стадиона полицията трябваше да се усмирява полуделите фенове. Очаквайки подобен развой, местните власти бяха пратили 2 200 полицаи да охраняват стадиона. Предполага се, че това е най-големия брой полицаи, охранявали футболен мач.