Голяма победа записа Борусия Дортмунд. Те победиха с 3:1 Шалке насред неговия стадион и доминираха изцяло в Рурското дерби.

За Шалке и треньора им Феликс Магат настъпват черни дни. Това бе пета загуба поред – четири в първенството и една в Шампионската лига. Резултатът е плачевен – Шалке е закотвен на последното място в класирането с нула точки.

След шест мача без победа в дербито и едва два успеха в последните 23 мача, днес Борусия Дортмунд не остави съмнение в превъзходството си над местния си враг.

Още в десетата минута Бендер прати топката зад Нойер, но съдията отмени гола поради засада. След още две Суботич с глава нацели напречната греда на домакините. После Нойер спаси удар на Кагава.

В 19-ата минута обаче японецът спечели двубоя с далечен удар, който не остави шанс на вратаря на Шалке – 0:1. Минути по-късно Нойер спаси отбора си от втори гол, изваждайки волето на Бариос.

Борусия Дортменд имаше тотално превъзходство, можеше да води с голям резултат до полувремето. В последната минута удар на Бариос бе избит, а после Гроскройц уцели с вдигане отново горната греда. Шалке бяха абсолютно безпомощни, а скъпоструващите звезди на Феликс Магат не приличаха на нищо.

В 58-ата минута Кагава вкара втория си гол, когато отблизо бе точен. Малко по-късно новият френски защитник на Шалке Плестан бе изгонен за втори жълт картон. В 65-ата минута Сахин за трети път тресна гредата на домакините, които се спасяваха от пълен погром.

Все пак четири минути преди края отличната игра на Борусия Дортмунд бе възнаградена. Левандовски вкара с глава за историческото 0:3! В последната минута с първото си попадение за Шалке обаче Хунтелаар вкара почетен гол.

С победата си Дортмунд излезе на трето място с девет точки, а Шалке е последен без спечелена точка. Треньорът Феликс Магат е заложен на дръвника.