Сензационна победа постигна Борусия Мьонхенгладбах. Големият германски клуб, който търси предишната си слава, прегази евроучастника Байер Леверкузен с 6:3 като гост.

16 години чакаха феновете на Гладбах, за да изживеят отново радостта от победата над този съперник не само в града на великото хапче Аспирин, но и изобщо. Днес те преживяха невероятен ден.

Байер, под ръководството на бившия играч и треньор на Борусия Юп Хайнкес, пътуваха до Симферопол през седмицата в мач от Лига Европа. Михаел Балак, комуто бе дадена почивка в четвъртък, днес бе титуляр, но игра слабо и бе дори освиркан при смяната си.

Борусия откри резултата в 19-ата минута, когато 19-годишната млада надежда на гостите Патрик Херман отблизо оползотвори пас на Идрису. Леверкузен върна бързо гола – Дердюк с глава бе точен пет минути по-късно.

Гостите обаче играеха отличен футбол и само блестящите спасявания на Рене Адлер предотвратиха нов гол зя тях. Но това бе до края на полувремето – в 40-ата минута вратарят не хвана добре топката и Брауерс вкара гол. След още четири Херман със страхотен гол от 16 метра покачи на 1:3.

Още повече голове паднаха в този исторически мач през втората част. Късметът на Байер или по-точно разсеяността на защитата на Борусия предотвратиха тотален разгром на домакините.

В 56-ата минута Хуан Аранго докара Адлер до отчаяние със страхотен гол, директно от пряк свободен удар. Още в следващата минута обаче домакините получиха дузпа, която Видал хладнокръвно реализира и пак остави шансове на Байер.

В 60-ата минута след вдигане на Ройс Аранго удари яко воле, което Адлер извади, но наблизо бе Идрису – петият гол за Борусия бе факт. Скоро самият Марко Ройс, един от големите германски таланти и в полезрението на Йоахим Льов, нахлу в наказателното поле и с диагонален удар докара феновете на Борусия до тотална еуфория – 2:6!

Но отново в следващата минута Байер показаха, че още са в мача. Вратарят на Гладбах, белгиецът Баи, направи груба грешка, наказана от Кислинг – 3:6. В следващите минути срещата се успокои и в края Борусия празнува историческата победа.