Байер Леврекузен отново инжектира висока доза адреналин на феновете си само броени дни след драматичното равенство 4:4 с Рома.

В мач от десетия кръг на Бундеслигата "аспирините" победиха Щутгарт по драматичен начин с 4:3 с попадение на Мехмеди в самия край на мача.

Любопитното е, че Байер изоставаше с две попадения, както и срещу римските "вълци", но този път постигна не само частичен, но и пълен успех.

Мартин Харник откри резултата след почивката, а малко след това Даниел Дидави удвои аванса на швабите.

Карим Белараби намали в 58-ата минута, но още при следващата си опасна атака Щутгарт вкара трето попадение чрез Лукас Руп.

Двайсетина минути преди края на редовното време Себастиан Бьониш върна интригата, а две минути по-късно Хавиер Ернандес - Чичарито изравни.

Така се стигна до 89-ата минута, в която Адмир Мехмеди хвърли в див екстаз зрителите по трибуните и качи отбора си на пето място в таблицата с актив от 17 пункта. Щутгарт е в зоната на изпадащите със седем точки.