Бившият мениджър на Челси Роберто Ди Матео започна с победа престоя си начело на германския Шалке.

"Миньорите" победиха на свой терен берлинския Херта с 2:0 в мач от осмия кръг на германската Бундеслига, събраха 11 точки и се изкачиха на осмо място в таблицата.

Клаас-Ян Хунтелаар разпечата "старата дама" в 19-тата минута след прецизно подаване на Юлиан Дракслер, като десетина минути преди това холандецът направи фрапантен пропуск на празна врата.

През второто полувреме домакините успокоиха страстите с второ попадение. В 65-тата минута един от най-добрите на терена Дракслер завърши по прекрасен начин солова акция и матира столичани с изстрел от близо 17 метра.

Следващата седмица "кралско-сините" ще имат сериозен тест пред себе си, защото гостуват на Байер Леверкузен, който днес профука аванс от три гола срещу Щутгарт.