Нападателите Валери Домовчийски и Димитър Рангелов ще получат покани от новия селекционер на националния отбор Мишо Мадански за европейската квалификация срещу Уелс на 11 октомври.

И двамата футболисти бяха пренебрегвани от бившия треньор на първия тим Лотар Матеус.

Другите промени ще са свързани със завръщането на Валери Божинов и Станислав Манолев, който се скара с Матеус на последния лагер.

Извън сметките на Мадански остават рекордьорът по участия с националната фланелка Стилиян Петров и Мартин Петров.

Няма да бъдат повикани също така Николай Бодуров и Живко Миланов. Бранителят на Литекс е контузен, а играчът на румънския Васлуй е наказан.

Очаква се повиквателни за "А "отбора да получат трима от асовете на младежкия ни тим – Георги Миланов, Александър Тонев и капитанът Александър Цветков.

Най-вероятно те ще вземат участие в контролата с Украйна на 7 октомври и след това ще се върнат в младежкия отбор за евроквалификацията с Люксембург на 11 октомври в Ловеч.