С два гола на Дани Уелбек Англия обърна с 3:1 Словения в квалификационен мач за Евро 2016, игран на стадион "Уембли".

Успехът не бе толкова лесен, тъй като дълго време домакините се затрудняваха да създадат голово положение, а в началото на второто полувреме дори си вкараха автогол чрез Джордън Хендерсън и Словения излезе напред.

Англия обаче изравни светкавично с гол от дузпа на Уейн Руни, отсъдена за нарушение срещу самия него. Така той отпразнува по перфектен начин своя мач номер 100 с националния отбор, с което стана и най-младият играч, който постига този юбилей.

След това тимът на Рой Ходжсън стигна до пълен обрат с два гола на Дани Уелбек. Нападателят на Арсенал вече има пет гола в последните 4 мача за Англия.

Англия пък спечели трета победа от три мача и продължава да е начело в група Е с три точки пред Словения и Литва.

Първото положение за гол бе за гостите, когато в 5-та минута Валтер Бирса центрира точно към Андрас Кирм на втората греда, но неговият удар с глава не затрудни Харт.

Англия наложи териториално преимущество, но се затрудняваше да създава голови положения. Едва в 18-та минута Стърлинг имаше възможност да стреля след пас на Уейн Руни, но прати топката леко покрай вратата. Малко след това Уелбек свали хубаво с гърди за Руни пред наказателното поле, но той стреля над напречната греда.

В 28-та минута Словения стигна до първия си корнер и след центрирането Миливое Новакович стреля отблизо с глава, но покрай вратата.

Малко след това Стърлинг проби скоростно по крилото и центрира пред вратата, Уелбек стреля с глава, но неточно.

Дани Уелбек нанесе силен удар извън наказателното поле покрай вратата, като в същата ситуация Уейн Руни имаше претенции, че не е получил извеждащо подаване.

След почивката Англия продължи да има териториално преимущество само три минути след подновяване на играта Руни засече с глава центриране от корнер, но на сантиметри покрай гредата.

Рахим Стърнлинг направи добър пробив в наказателното поле, но не намери съотборник. Уейн Руни също действа хубаво и центрира топката на главата на Гари Кейхил, но неговият удар от упор бе спасен от вратаря.

В 57-та минута гостите изненадващо откриха резултата след автогол на Джордън Хендерсън. След центриране от фаул халфът на Ливърпул опита да изчисти с глава, но насочи топката към собствената си врата, тя прехвърли Харт и влезе в мрежата.

Веднага след това в ответната атака обаче Англия спечели дузпа. Джак Уилшър финтира съперник и пусна подаване за Руни пред наказателното поле, той финтира двама съперника и накрая бе спънат отзад от Сезар. Нарушението бе повече от очевидно, съдията посочи бялата точка и Руни не сбърка.

В 62-та минута обаче Словения можеше отново да вкара гол след като Джагиелка изпусна Кампъл в наказателното поле, но Гари Кейхил действа решително и блокира удара му.

В 65-та минута Англия стигна до пълен обрат. След продължителна атака Адам Лалана пробва прострелно центриране пред вратата и след като вратарят изби топката тя попадна в Дани Уелбек. Нападателят не намери добре топката при удара си, но пък тя се насочи точно към ъгъла на вратата и влезе в мрежата.

В 72-та минута Уелбек вкара втори гол, който бе доста по-елегантен от първия. Той овладя добре подаване на Гибс в наказателното поле, след това размени двойно подаване със Стърлинг, овладя пред вратаря и технично мушна покрай него.

Словения имаше две нелоши атаки, при една от които Ротман стреля опасно над вратата от границата на наказателното поле.

Минута преди края влезлият като резерва Алекс Окслейд-Чембърлейн получи копващо подаване зад защитата и успя да чукне топката пред вратаря, но недостатъчно добре и той я хвана.

Англия - Словения 3:1

0:1 Хендерсън 57 а.г.
1:1 Руни 58 дуз.