Шотландският Глазгоу Рейнджърс беше елиминиран още в първи квалификационен кръг на Лига Европа и записа най-срамното си отпадане в евротурнирите.

Анонимният клуб от Люксембург Прогрес Нидеркорн сензационно победи островитяните с 2:0 в реванша на свой терен и ги изрита от турнира с общ резултат 2:1.

Еманюел Франкоиз (66 минута) и Себастиен Тил (75 минута) се разписаха за домакините, които не можеха да повярват какъв подвиг са постигнали.

Рейнджърс натика противника в неговата половина до края на мача, но така и не стигна до гол, който да го класира напред в турнира.

Прогрес Нидеркорн никога не бе печелил мач в евротурнирите. Тимът завърши четвърти в първенството на Люксембург през миналия сезон и спечели квота за Лига Европа заради дубъла на Дюделанж.