Никлас Бендтнер вкара два гола в последните две минути при победатана Волфсбург с 5:1 срещу Краснодар в мач от Лига Европа.

Всичките голове паднаха през второто полувреме. Влезлият на почивката Аарон Хънт откри резултата за домакините малко след подновяване на играта с удар отблизо с глава. Малко след това отново той вкара втори гол.

Руският тим върна едно попадение в 72-та минута чрез Вандерсон, но почти веднага след това Волфсбург възстанови преднината си от два гола чрез Джошуа Гуилавогуи.

Четвърт час преди края в игра се появи Никлас Бендтнер. Минута преди края той се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Аарън Хънт. В даденото от съдията продължение отново датчанина се разписа с прецизен диагонален удар.

Благодарение на победата Волфсбург дръпна с 4 точки пред третия Лил и се доближи на една точка от лидера Евертън. В следващия кръг германският тим приема "Карамелите" в борбата за първото място.