ЦСКА смаза с 6:0 Велбъжд Кюстендил в мач от  5-ия кръг на Югозападната "В" група, игран на стадион "Българска армия".

С убедителния успех "червените" изравниха клубен рекорд – за трети път в историята си печелят  шести пореден успех с три или повече голове в шампионатна среща. Настоящата серия включва 3:0 над Струмска слава, Септември София и Ботев Ихтиман и 7:0 над Чепинец Велинград. Тя започна с 4:1 над Литекс в двубой от последния кръг на "А" група през миналия сезон.

Хеттрик в голеадата в Борисовата градина заби голмайсторът на "армейците" Преслав Йорданов. Павел Головодов, Борис Галчев и Владислав Узунов се отчетоха с по едно попадение, а резултатът можеше да бъде много по-убедителен, но възпитаниците на Христо Янев се скъсаха да пропускат.

В класирането ЦСКА е лидер с пълен актив от 15 точки.

Столичани поведоха още в 7-ата минута, когато Галчев центрира отдясно, Йорданов свали с гърди към Головодов, който с техничен удар в долния ляв ъгъл матира вратаря Кирил Кирилов.

След малко повече от четвърт час игра "червените" удвоиха преднината си. Галчев отново центрира като по конец в наказателното поле, където Йорданов с глава откри головата си сметка в мача.

В следващите минути домакините имаха тотално надмощие, а феновете им скандираха нецензурни думи спрямо БФС и искаха оставка. Така се стигна до 37-ата минута, когато преднината на ЦСКА стана класическа. Отново Галчев центрира и Йорданов пак с глава не остави шансове на стража на Велбъжд за 3:0.

7 минути след подновяването на играта деветката на "червените" оформи хеттрика си. Тогава Николай Цветков центрира е левия крак в наказателното поле и таранът се разписа за 4:0. Малко след това кюстендилци можеха да вкарат почетно попадение, след като Денис Шаранков се измъкна и стреля мощно, но гредата спаси Стоян Колев.

В ответната атака Галчев направи двойно подаване с Йорданов, излезе очи в очи с Кирилов и с великолепен прехвърлящ шут вкара за 5:0. В 69-ата минута Йорданов изскочи по диагонала зад защитата на гостите, но този път нацели страничния стълб. В ситуацията обаче съдиите отсъдиха и засада.

12 минути преди края като по чудо ЦСКА не стигна до нов гол. Тогава Боян Стойнев изчисти буквално от голлинията,  а Йорданов не успя да засече от малкото наказателно поле.

Минути преди края на редовното време обаче Узунов заби последния пирон в ковчега на Велбъжд. Тогава бившият футболист на Хасково с тупалка от 25 м не остави шансове на вратаря, оформяйки крайното 6:0 за ЦСКА.

ЦСКА – Велбъжд 6:0

1:0 Павел Головодов (7)
4:0 Преслав Йорданов (16, 38, 52)
5:0 Борис Галчев (59)
6:0 Владислав Узунов (86)

ЦСКА: 12. Стоян Колев, 17. Милен Кикарин, 4. Божидар Чорбаджийски (46-19. Валентин Антов), 25. Ангел Грънчов (Васил Попов), 21. Виктор Райчев, 8. Борис Галчев, 13. Йордан Йорданов, 11. Павел Головодов, 14. Самир Аясс (54- 23. Владислав Узунов), 22. Николай Цветков, 9. Преслав Йорданов

Велбъжд: 1. Кирил Кирилов, 6. Боян Стойнев, 3. Иво Велинов, 16. Емил Стоянов, 4. Антонио Стилянов, 14. Александър Хаджийски, 9. Александър Димитров, 10. Атанас Пенков (66- 11. Йовчев), 8. Денис Шаранков, 7. Кирил Вълов (87- , 21. Любослав Александров), 17. Мартин Калеов (81- 22. Костадин Куков)