Черно море победи Локомотив Пловдив с 2:1 в мач от осмия кръг на "А" група, който се състоя на стадион "Тича" във Варна.

Домакините натиснаха още от самото начало и играта се водеше предимно в половината на пловдивчани. В средата на първото полувреме Вареа отправи първия удар с глава, но топката мина покрай вратата.

Малко след това обаче Черно море откри резултата. Този път защитата на Локо не прецени добре ситуацията и останалият зад защитата Хуан Мануел Вареа разстреля Ел Каруби с мощен удар от въздуха, отправен след ефектно завъртане.

До края на първата част Черно море продължи да доминира, но не успя да удвои аванса си. Гостите имаха едно положение, в което Камбуров стреля неточно.

Локо се активизира след почивката, но дефанзивният вал на моряците действаше безупречно. Малко преди да измине час игра Черно море вкара втори гол. Васев подаде към Курьор, който центрира в наказателното поле на Локомотив, където Котев си отбеляза автогол.

В средата на второто полувреме "смърфовете" се върнаха в мача, благодарение на диагоналния изстрел на Бирсент Карагарен, който изненада Китанов.

В заключителните минути Дани Кики чукна към Карагерен, който отправи нов шут, но този път кълбото профуча над напречната греда.

След победата Черно море събра 11 пункта и се изкачи на пета позиция в таблицата. Локомотив Пловдив е предпоследен с едва пет точки в актива си.

Черно море - Локомотив Пловдив 2:0

1:0 Хуан Мануел Вареа - 22'
2:0 Кирил Котев - 57', автогол
2:1 Бирсент Карагарен - 67'

Черно море: Георги Китанов, Михаил Венков, Жиньо, Стефан Станчев (Траян Траянов - 47'), Мамуту Кулибали, Марк Клок, Тодор Паланков (Живко Петков - 85'), Мехди Бурабия, Матиа Курьор (Даниел Георгиев - 88'), Хуан Мануел Вареа, Андреас Васев

Локомотив Пловдив: Ясеин Ел Каруби, Крум Стоянов, Александър Тунчев, Кирил Котев, Пламен Крумов, Георги Вълчев (Стефан Велев - 66'), Люк Дюфо (Дани Кики - 80'), Димо Бакалов, Димитър Велковски (Бирсент Карагерен - 46'), Зоран Балдовалиев, Мартин Камбуров