Бешикташ и Наполи завършиха 1:1 в Истанбул изтеглен мач от четвъртия кръг в група "Б" на Шампионската лига по футбол.
Италианците останаха на върха на класирането със 7 точки, а турците са втори с точка по-малко. По-късно днес Бенфика, който има 4 точки, приема Динамо Киев, който е само с 1 точка.
Гостите от Неапол започнаха по-добре мача и след малко повече от минути. Фаузи Гулам проби от ляво и центрира по тревата в наказателното поле към непокрития Маноло Габиадини, но нападателят стреля право във вратаря Фабри.
В 11-ата минута отново Габиадини получи отлична възможност след извеждащ пас на Алан, но ударът му беше избит с крак от стража на домакините.
Постепенно Бешикташ изравни играта и в 29-ата минута стигна до добро положение. След лошо изчистване в пеналта с глава на Калиду Кулибали топката попадна в краката на Атиба Хъчинсън, но канадският национал нацели гредата.
Италианците подложиха на на натиск съперника в началото на второто полувреме и бяха близо до откриване на резултата. В 51-ата минута Лоренцо Инсиние изведе Хосе Кайехон в чиста позиция в дясно в пеналта, но опитът на испанеца да копне технично топката над приближаващия вратар беше неточен.
В 69-ата минута Наполи получи нов шанс след атака от ляво на Гулам, но Инсиние от границата на наказателното поле стреля над целта.
Обратно на хода на играта Бешикташ поведе в 79-ата минута с едно от малкото си възможности след почивката. Винсънт Абубакар центрира от дясно Никола Максимович игра с ръка в наказателното поле, заради което главният рефер Марк Клатенбърг веднага отсъди дузпа. Рикардо Куарешма беше точен от бялата точка за 1:0 за турците.
В 82-ата минута Наполи заслужено изравни. Капитанът Марек Хамшик отправи страхотен удар от 25 метра и топката се заби в десния ъгъл покрай плонжа на Фабри.
В добавеното време гостите можеха да стигнат и до обрат, но първо удар на резервата Дрийс Мертенс от 20 метра не затрудни Фабри, а малко по-късно Инсиние стреля технично от левия ъгъл на пеналта, но топката профуча на сантиметри край целта.







Забраните на църковния празник на 15 декември
Времето днес: Мъгли сутринта и слънце следобед, температури до 13°
Времето днес: Предимно слънчево, градусите до 12°
Николай Станчев: Животозастраховането е в застой
Житейските стресови събития са сред най-честите фактори, отключващи депресията
Учени създадоха почти невидима изолация за прозорци
Нов радар за 230 000 евро всява ужас сред шофьорите
Смартфонът се оказва по-важен от двигателя
Сбогувахме се с тези коли през 2025
Плюсове и минуси на газовата уредба при дизеловите двигатели
Роберта Хаджийска на полуфинал в Киенбаум
Франк Уорън с надежда за Фюри – Джошуа през 2026 г.
Пантоя се върна във фитнеса дни след контузията, реваншът с Уанг под въпрос (Видео)
Рая Доброслав е №1 на БК Спарта за 2025 година
Оценка на бъбречната функция – eGFR, креатинин и цистатин C
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар