С хеттрик на Пиер-Емерик Обамеянг Борусия Дортмунд разби Габала с 3:1 като гост в двубой от група "С" на Лига Европа.

Азерите започнаха много вдъхновено и имаха по-добрите възможности в началото, но на два пъти Матиас Гинтер действаше превъзходно в защита.

Постепенно дортмундци се окопитиха и преди почивката Пиер-Емерик Обамеянг вкара два гола, дошли след отлично технично изпълнение и двойно подаване с Кагава.

Двайсетина минути преди края на редовното време станалият известен като "Батман" Обамеянг оформи своя хеттрик, правейки успешна добавка отблизо.

В последните секунди на добавеното време домакините все пак вкараха почетен гол след разбъркване в наказателното поле на германците.

Така "жълто-черните" събраха седем точки на върха в групата, докато Габала остава на дъното с една точка. Довечера е мачът между ПАОК с Митко Бербатов в редиците си и Краснодар.

Домакините започнаха много надъхано и създадоха няколко опасности в първите минути. Зеньов стреля неточнво с глава при центриране на Рикардиньо.

След това на два пъти Матиас Гинтер спаси сигурни попадения, като при една от ситуациите Додо прехвърли излезлия напред Роман Вайденфелер, но защитникът на гостите изчисти пред голлинията.

"Жълто-черните" не успяваха да разгърнат играта си и нескопосаният удар с рамо на Пиер-Емерик Обамеянг беше олицетворение за слабата продукция на отбора.

В същото време домакините бяха все така настойчиви. Перейра пробва късмета си с директен обстрел, но този път Вайденфелер внимаваше.  На отсрещната врата Обамеянг би точно, но слабо в долния десен ъгъл.

В средата на първото полувреме Илкай Гюндоган направи страхотен трик около тъчлинията до наказателното поле на Борусия, пробяга близо 70 метра и пусна вляво към Обамеянг, чийто шут беше блокиран.

Точно бе изминал половин час игра, когато Борусия откри резултата. Ройс подаде към Обамеянг и макар да се намираше извън наказателното поле, габонецът стреля успешно в горния десен ъгъл, матирайки Безотосний.

Малко след това Обамеянг се разписа за втори път. Той игра на двойно подаване в пеналта с Кагава и след леко докосване на Гай, нападателят на германския клуб остана сам срещу вратаря и го простреля.

Преди почивката Ройс имаше добра възможност за гостите, но не уцели вратата, а след това същото стори Станкович след лек смут в наказателното поле на германците.

Обамеянг потърси своя хеттрик в началото на второто полувреме, но стреля право в ръцете на вратаря. После габонецът дебнеше за пас отдясно, но не стигна да топката.

Двайсетина минути преди края на редовното време Хофман получи отлична възможност, но лице в лице с вратаря стреля право в него. При изпълнението на корнера Бендер стреля мощно и Безотосний спаси, но Обамеянг направи добавка отблизо, реализирайки своя хеттрик.

В заключителните минути на срещата Марко Ройс стреля ефектно от движение над напречната греда, а удар на Матиас Гинтер беше спасен от стража на домакините. В последната минута пък Обамеянг би право в Безотосний от осем метра, оставайки сам срещу него.

В добавеното време на мача лъсна старата слабост на Борусия - характерното отпускане, довело до гол за Габала. След разбъркване в наказателното поле Додо се оказа на точното място и вкара почетния гол за своите отблизо.

Габала - Борусия Дортмунд 1:3

0:1 Пиер-Емерик Обамеянг - 31'

0:2 Пиер-Емерик Обамеянг - 38'

0:3 Пиер-Емерик Обамеянг - 72'

1:3 Додо - 93'

Габала: Безотосний, Станкович, Вернидуб, Дашмедиров, Рикардиньо, Меза (Садиков -. 83'), Гай, Перейра (Зергьоров - 60'), Зеньов (Зек - 79'), Додо, Антонов

Дортмунд: Вайденфелер, Хумелс (Пишчек - 63'), Сократис, Парк (Шмелцер - 69'), Гинтер, Вайгъл, Гюндоган (Бендер - 63'), Кагава, Хофман, Ройс, Обамеянг