Байерн Мюнхен победи своя фенклуб "Червените барони" с 3:0 в първи мач от лятната подготовка, състоял се в Меминген. Треньорът Пеп Гуардиола пусна предимно млади таланти от дублиращия отбор.

В последния момент от състава на германския шампион отпадна нападателят Роберт Левандовски, който получил разтежение по време на вчерашната тренировка. Така дебютът на поляка за мюнхенци се отлага.

За първи път от 19 месеца насам като титуляр излезе Холгер Бадщубер. Централният защитник вече е възстановен след серията от операция на коляното. За Байерн като титуляр започна синът на Мемет Шол - Лукас, както и новите попълнения Хуан Бернат и Себастиан Роде.

Байерн откри още в петата минута чрез Давид Алаба, който изстреля бомба от 22 метра. Малко след това Хуан Бернат се опита да финтира вратаря на "бароните" Грубер, но не успя.

Бернат проби по крилото и достави за Лукас Шол, но той не се възползва от добрия шанс.

Все пак малко преди да измине четвърт час игра Даниел Хеглер удвои аванса на Байерн с удар по земята в долния ляв ъгъл.

Хойберг можеше да направи аванса на своите класически, но прехвърля вратата. В същото време аматьорите получиха своята възможност от пряк свободен удар, но Том Щарке се разтегна и спаси.

Сред най-активните на терена бяха Давид Алаба и Хуан Бернат, а капитанът Бадщубер внасяше спокойствие в дефанзивната линия.

В 37-та минута Байерн стигна до трети гол, дело отново на Алаба. Най-добрият австрийски футболист стреля от пряк свободен удар извън наказателното поле от около двайсетина метра в десния ъгъл. Вратарят на бароните изби, но топката рикошира в страничната греда и влетя зад голлинията.

Веднага след почивката Байерн стигна до пряк свободен удар, но този път Давид Алаба разтресе напречната греда, която го раздели от хеттрик.

Бе изминал един час игра, когато Лукас Шол хвана топката от въздуха, но я прати доста над целта. Зрителите на стадиона веднага започнаха да шушукат, че татко му Мемет би я вкарал с лекота...

В 83-тата минута Николич стреля от дистанция за червените барони, но Том Щарке се намеси и предотврати попадение във вратата си. Малко след това Алаба отново бе близо до хеттрик, но вратарят на съперника изби по чудесен начин.

Червените барони - Байерн Мюнхен 0:3

0:1  Давид Алаба - 5'

0:2  Даниел Хеглер - 14'

0:3  Давид Алаба - 37'

Байерн Мюнхен: Щарке, Бадщубер (Шварц - 57'), Рафиня (Баста - 66'), Бернат, Хойберг (Лео - 76'), Роде (Паул - 49'), Алаба, Лукас Шол, Хеглер (Зийгхарт - 46'), Гаудино, Ебервайн (Валтер - 60')