Баскетболистите на Кливланд вече са в обичайното си състояние, а това означава само едно – големи проблеми за техните съперници.

Тази нощ Кавалиърс постигнаха десетата си поредна победа, след като спечелиха гостуването си в Атланта със 121:114 и подобриха актива си до 15-7.

Кевин Лав реализира 25 точки и взе 16 борби, а ЛеБрон Джеймс се отчете с 24 точки и 12 асистенции за успеха, като вкара и ключовия кош за своя тим.

Ястребите се приближиха до 112:113 по-малко от 2 минути преди сирената, когато ЛеБрон наниза тройка през Кент Бейзмор, за да гарантира успеха до голяма степен. През второто полувреме той пази добре и звездата на Атланта Денис Шрьодер, като го ограничи до 10 точки, след като през първото гардът имаше 17.

„Той определено ни срита задниците до почивката, така че исках подобно предизвикателство” коментира ЛеБрон. Дуейн Уейд отбеляза 19 точки от пейката за 23 минути и също игра доста добре.

Останалите резултати: Бостън – Филаделфия 108:97 (36 точки на Кайри Ървинг), Денвър – Чикаго 111:110 (победен кош на Уил Бартън 3 секунди преди края), Портланд – Милуоки 91:103, ЛА Клипърс – Юта 107:126.