Останал в сянката на ЛеБрон Джеймс и Кайри Ървинг до този момент, Кевин Лав реши, че е крайно време да покаже на какво е способен.

Той наниза 28 точки и изведе Кливланд до победа над Индиана със 109:97. Успехът бе трети поред, след като преди това тимът регистрира 4 поредни поражения. Сега обаче изглежда добре, като се подобри до 8-7 и трите му триумфа бяха със средно 23,3 точки разлика.

„Чувствах се добре. Не мисля, че мачът бе с нещо по-различен от другите, но просто с бях ефективен, особено в първата четвърт“ заяви Лав, който успя в 9 от 13 изстрела от игра и добави 10 борби.

След като досега през сезона той имаше средно по 16,5 точки на мач, вкара 16 само в първата част, успявайки при първите си 5 опита. Това помогна на отбора му да дръпне с 19 точки, които обаче бяха стопени до 3 на почивката. След това обаче Кливланд отново се подобри и в последния период вдигна аванса си до 20 точки.

„Той беше страхотен. Направи мачът доста лесен за нас“ похвали съотборника си ЛеБрон Джеймкс, който помогна с 19 точки. Кайри Ървинг пък добави 24. Дейвид Уест, който дебютира през сезона, водеше Индиана с 14 точки. Пейсърс са с показатели 7-10.

Останалите резултати: Уошингтън – Ню Орлийнс 83:80, Филаделфия – Далас 103:110 (Дирк Новицки не игра за Маверикс, а Сиксърс постави клубен рекорд от 16 поредни загуби на старта на кампанията), Атланта – Шарлът 105:75 (9-а поредна загуба за Хорнетс), Милуоки – Хюстън 103:117 (34 точки на Джеймс Хардън), Юта – ЛА Клипърс 96:112 (Ножиците приключиха с баланс 6-1 серията си от 7 поредни гостувания).