Баскетболистите на Сакраменто Кингс се очертават като изненадата на сезона в НБА, поне до този момент, след като тази нощ се наложиха със 114:112 при гостуването си във Финикс след 2 продължения.

Това бе петата поредна победа на Кралете, което те не са правили от сезон 2006-2007. С баланс 5-1 отборът пък регистрира най-доброто си начало на кампания от 1999-а когато започна с показатели 9-1.

Руди Гей, който игра със симптоми на грип, реализира кош с обръщане минута и 7 секунди преди края на вторите допълнителни 5 минути, с което даде аванс на отбора си от 113:112, който се оказа решаващ.

До края Горан Драгич, Маркъс Морис и Пи Джей Тъкър пропуснаха за Слънцата да реализират и така триумфът бе за Кралете. Дамаркъс Къзънс се отчете с 25 точки и 18 борби за победителите, Дарън Колисън добави 16, а Бен Маклемор помогн с 15. Гей остана с 11.

Гостите наваксаха изоставане от 11 точки по-малко от 7 минути и половина преди края на последната четвърт на мача, а в първото продължение заличиха пасив от 7 точки преди в крайна сметка да успеят да спечелят.

Мемфис също се справя страхотно до този момент и след 91:89 срещу Оклахома Сити продължава без загуба, като е с баланс 6-0. Серж Ибака пропусна при стрелба отдалеч за домакините в края и така триумфът бе за Гризлис, които обаче доста се измъчиха срещу пълния с контузени играчи на домакините.

Останалите резултати: Торонто – Уошингтън 103:84, Бостън – Индиана 101:98, Детройт – Милуоки 98:95, Бруклин – Ню Йорк 110:99, Филаделфия – Чикаго 115:118 (Сиксърс още са без победа – 0-6), Шарлът – Атланта 122:119 (победна тройка на Ланс Стивънсън със сирената на второто продължение), Орландо – Минесота 112:103 (прод, Рики Рубио получи сериозна контузия в глезена), Юта – Далас 82:105, Денвър – Кливланд 101:110.