Шампионът на НБА Сан Антонио Спърс не допусна нова загуба от европейското си турне и победи с 96:90 Фенербахме в Истанбул.

Все пак двубоят отново бе спорван, но този път тексасци не изпуснаха преднината си, както го направиха срещу Алба Берлин преди няколко дни и загубиха.

Началото бе равностойно преди в края на първата част гостите да завършат със серия от 8:2 и да поведат с 29:21. Във втората разликата достигна до 13 точки, но домакините успяха да стопят аванса на съперника наполовина и да останат в мача.

В средата на третата четвърт бившият играч на ЛА Лейкърс Андрю Гудлок наниза 2 поредни тройки, а след това Огюз Саваш реализира и Фенербахче дори поведе с 64:63.

Сан Антонио обаче бързо си върна контрола върху мача, като преди последната четвърт американският тим водеше със 75:70. В нея авансът отново стана двуцифрен – при 87:74, а до края турският състав успя единствено да се приближи на 6, но победата на Спърс не бе поставена под въпрос.

Тим Дънкан вкара 23 точки за победителите, а Тони Паркър добави 22. За домакините Гудлок се отчете с 30, а Саваш добави 15.