Фаворитите на световното първенство по баскетбол постигнаха нови победи в предпоследния ден от груповата фаза и вече имат по 4 успеха.

Домакините от Испания победиха Франция с 88:64 и по този начин си гарантираха първото място в групата.

Те се откъснаха напред във втората част, която спечелиха с 22:15 и на почивката водеха с 44:34. До края Петлите не успяха да направят нищо и записаха второ поражение в надпреварата.

Марк Гасол наниза 17 точки за победителите, а брат му Пау остана с 15. Хуан Карлос Наваро пък се отчете с 14. За Франция Никола Батум и Антоан Дио реализираха по 11.

В същото време баскетболистите на САЩ се справиха с Доминиканската република след 106:71. Интрига имаше до средата на втората четвърт, след което серия от 8 поредни точки вдигна разликата до 44:29 и до края въпросът бе с каква разлика ще спечелят янките.

Кенет Фарийд отново бе страхотен и завърши с 16 точки за 17 минути игра, ДеМаркъс Къзънс добави 13 за едва 12 минути на полето, а ДеМар ДеРозън (11), Джеймс Хардън (10) и Антъни Дейвис (10) също приключиха с двуцифрен актив.

Останалите резултати: Пуерто Рико – Филипини 77:73, Австралия – Мексико 70:62, Нова Зеландия – Украйна 73:61, Иран – Египет 88:73, Аржентина – Сенегал 81:46, Турция – Финландия 77:73 (прод), Словения – Ангола 93:87 (4-и пореден успех за словенците), Бразилия – Сърбия 81:73, Гърция – Хърватия 76:65 (Елините са без грешка досега), Литва – Южна Корея 79:49.