Баскетболистите на Испания постигнаха нова победа в контролите преди световното първенство по баскетбол, след като този път сразиха Турция със 77:55 у дома. Те ще върнат визитата и утре двата тима ще се срещнат за втори път в Истанбул.

Тимът на Хуан Антонио Оренга играе все по-силно и се очертава като сериозно препятствие за звездната селекция на САЩ.

Този път Пау Гасол остави диригентската палка на брат си Марк, който не го подведе и завърши с 14 точки, 4 борби и 4 асистенции при стрелба от игра 6 от 8. Хуан Карлос Наваро добави 12 точки, а Фелипе Рейес завърши с 11 за също толкова минути.

Испанците не оставиха съмнение в превъзходството си, като вкараха първите 7 точки в двубоя. Разликата след първата четвърт бе само 20-14, но след това бързо бе вдигната до 39:22.

В третия период гостите се приближиха до 36:47 след серия от 8 поредни точки, но ентусиазмът им бързо бе охладен, а в последната четвърт авансът на Испания достигна до 66:44 и след това мачът просто се доиграваше.