Баскетболистите на Барселона са само на победа от титлата в Испания, след като благодарение на страхотна стрелба от дистанция победиха Реал Мадрид с 94:79 и поведоха с 2-1 в серията. Те ще бъдат домакини и в следващия двубой, когато при успех ще триумфират.

Каталунците поставиха рекорд във финалите, като вкараха невероятните 16 тройки и това бе в основата на триумфа. Предишният им рекорд бе отново техен от 13 през 1996-а срещу Каха Сан Фернандо.

Домакините започнаха ударно и след няколко точни изстрела отдалеч дръпнаха с 10:2, а след първата четвърт водеха с 31:20. Разликата достигна 14 точки във втората част, преди гостите да се приближат до 36:42. Тройките обаче дадоха спокойствие на домакините, които на почивката отново бяха със солиден аванс – 52:40.

В третата част окончателно стана ясно, че победителят може да бъде само един, след като малко преди края на периода Барса дръпна с 80:61 и в последните 10 минути спокойно завърши мача.

Хуан Карлос Наваро завърши с 19 точки за победителите, от които 3 тройки. Брад Олсън също бе точен 3 пъти отдалеч, а Бощян Нахбар реализира 4 изстрела от дистанция за 14 точки. Марселиньо Уертас, Папаниколау и Мачей Лампе вкараха по 2 пъти, като тези 16 тройки дойдоха след само 28 изстрела – 58%.

Серхио Юй вкара 15 точки за гостите, а Бурусис и Каръл добавиха по 13, но Реал определено е в трудна позиция.