Ключовата резерва на Оклахома Сити Джеймс Хардън бе включен в предолимпийския баскетболен тим на САЩ.

Крилото Антъни Дейвис, който бе избран за играч №1 в колежанския баскетбол да сезона, също попадна в състава, а причината за добавянето на двавата са контузиите на Дерик Роуз и Дуайт Хауърд, които пропускат Игрите в Лондон.

Хардън има средно по 16,8 точки и 4 борби през редовния сезон, въпреки че влиза от пейката за Тъндър, като се очаква да бъде обявен за най-добра резерва на кампанията.

Дейвис, който изведе Кентъки да триумф в NCAA, пък се очаква да бъде избран под №1 от тазгодишния Драфт и специалистите му предричат много успешно бъдеще в Лигата.

„След като обмислихме внимателно ситуацията преценихме, че тези двама играчи са идеални за нашата програма” заяви президентът на американския баскетбол Джери Коланджело.

В момента предварителният състав е от 20 баскетболисти, като на 18 юни ще бъде обявена селекцията от 12-те, които ще заминат за Лондон в търсене на поредното олимпийско злато.