Голямата звезда на Барселона Лео Меси започва да губи ефективността си, изчисли авторитетният статистически сайт InStat.

Срещу Реал Мадрид петкратният носител на Златната топка е отправил осем удара и е направил още толкова извеждащи подавания, но въпреки това каталунците загубиха с 1:3 насред "Камп Ноу". Само два от изстрелите на аржентинския гений са били в очертанията на вратата, като единият от тях е реализираната дузпа. От пасовете в коридор пък само три са стигнали до съотборниците му. Меси е лидер по брой успешни ходове от "Ел Класико". От 13 опита, той е успял да премине през съперника 9 пъти.

Защитникът на Реал Марсело пък е №1 за отбора си по брой подавания в наказателното поле (7). Именно след негово центриране в 50-ата минута Жерард Пике си отбеляза автогол, с който европейският клубен шампион поведе в резултата. Реваншът между Реал и Барса за Суперкупата на Испания ще се играе в четвъртък в Мадрид от 23.55 часа наше време.