Атлетико Мадрид зае петото място в испанското първенство по футбол, след като победи с 1:0 Хетафе като гост в мач от деветия кръг. Шампионите обаче са с актив от 20 точки и изостават само с две от лидерите Барселона и Севиля.

Единственото попадение в мача падна в 40-та минута, когато жестока грешка в отбраната на Хетафе даде аванс на Атлетико, информира БТА.

Центриране от корнер предизвика рядко виждан карамбол в наказателното поле на домакините, а топката попадна пред голлинията и на крака на Арда Туран. Той не успя да я удари хубаво и тя се търкулна до Марио Манджукич, който прониза вратата за 1:0.

Хетафе имаше своите шансове да изравни, но домакините останаха с десет души на терена в 57-та минута след червен картон на Алексис. Това до голяма степен реши мача и Хетафе остана 12-и в Примера.