Шампионът на Испания Атлетико Мадрид се върна на победния път, след като спечели с 2:0 домакинството си на Еспаньол.

Преди паузата за мачовете на националните отбори Дюшекчиите паднаха от Валенсия за първи път в Лигата, но сега триумфираха и не допуснаха разликата до лидера Барселона да се увеличи, като тя остава 5 точки.

Домакините доминираха през първото полувреме, но стигнаха до попадение едва в неговия край, когато след един корнер вратарят на гостите Кико Касияс не успя да избие както трябва, топката бе върната от Коке към Габи, който центрира и Тиаго с глава отбеляза.

След паузата и двата тима имаха претенции за дузпи в определени ситуации, които обаче пропуснаха. Манджукич пък не успя да вкара сам срещу вратаря на Еспаньол. Все пак в 72-ата минута Марио Суарес след нов корнер се оказа на най-добрата позиция и отблизо на празна врата успокои своя отбор.

Така в 24 поредни домакинства Атлетико е без поражение в шампионата, докато серията на Еспаньол от 4 поредни срещи в Лигата без загуба, бе прекъсната като тимът от Барселона има 9 точки и е в средата на класирането.