Арсен Венгер е получил одобрение от шефовете си да излезе с трета оферта за Луис Суарес на стойност 40 милиона лири.

Това пише един от главните кореспонденти на Мирър Джон Крос, който е доста близък до делата в клуба и в момента отразява лятното турне на "артилеристите" в Япония.

Досега от Ливърпул отказаха две оферти от Арсенал - първата на стойност 30 милиона, а след това и втора за 35 милиона лири.

Предполагаше се, че уругваецът има клауза за разтрогване на договора на стойност 40 милиона лири, но се оказва, че това може и да не е точно така.

"Като се има предвид, че Единсон Кавани бе продаден за 55 милиона лири, Луис Суарес е от същата категория топ таланти", коментира Брендън Роджърс в Джакарта.

"Няма гаранция, че Луис ще бъде продаден дори и за тази сума, защото ние искаме да градим нещо. Не ни трябва да продаваме. Готови сме да похарчим пари за играчи, без да ни се налага да продаваме Суарес".