Верея измести Левски от четвъртото място в генералното класиране на Първа професионална футболна лига на България, след като се наложи с 3:0 над Витоша като гост в последен мач от седмия кръг. Старозагорците са равни със "сините" с по 13 точки, но са пред тях във временното подреждане заради победата с 2:0 като домакини по-рано през месеца.

Верея беше по-опасният отбор през първото полувреме, като в първия половин час старозагорците пропуснаха едно положение с далечен удар на Венцислав Бенгюзов и два неточни изстрела на Георги Андонов. В 33-та минута обаче Меди Фенуш дриблира между трима бранители на домакините и изпрати топката в далечния ъгъл на вратата на Християн Василев за 1:0.

До края на полувремето Бенгюзов пропусна сам срещу вратаря на Витоша, а Стефан Христов не се възползва от идентично положение за домакините, след като настъпи топката, вместо да стреля.

Картината не се промени и през второто полувреме, а Верея логично стигна до втори гол, с който си подсигури победата. Вратарят Василев допусна груба грешка, изчиствайки топката в краката на Бенгюзов, който го прехвърли с удар от 35 метра за 2:0. Георги Андонов пък оформи крайния резултат след центриране от ъглов удар в 87-та минута.

След загубата Витоша остана на последно място в Първа лига с едва една точка от седем мача.

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x5yjo7g" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x5yjo7g" target="_blank">Витоша - Верея 0:3</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/bgsport" target="_blank">bgsport</a></i>

Витоша - Верея 0:3

0:1 Меди Фенуш 33
0:2 Венцислав Бенгюзов 68
0:3 Георги Андонов 87

Витоша: Християн Василев, Григор Долапчиев, Даниел Кутев (46-Отофе Пол), Димитър Панталеев, Ивайло Лазаров (69-Даниел Пеев), Йордан Върбанов, Кристиан Узунов (47-Николай Христозов), Кристиян Кочилов, Петко Цанков, Румен Гьонов и Стефан Христов.

Верея: Георги Аргилашки, Здравко Запрянов, Мирослав Енчев, Селим Бен Джемиа, Костадин Слаев, Венцислав Бенгюзов (87-Янислав Иванов), Петър Витанов (72-Елиаш да Силва), Еркебулан Нургалиев, Георги Андонов, Меди Фенуш и Валери Домовчийски (63-Илиян Йорданов).