Локо Пловдив тресна с 2:1 Дунав в истинска драма разиграла се на "Лаута". Домакините дръпнаха в резултата след попадение на Димо Бакалов (10), но след почивката гостите изравниха с гол на Ненов (69).

Така се стигна до продължението на мача, когато вратарят на гостите Антонов сгреши нелепо и позволи на Райков да донесе победата на Локо Пловдив.

По този начин "смърфовете" събраха 11 точки и изместиха Левски от четвъртото място, докато Дунав е с едва пет точки на девето позиция в класирането.

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x5y7awy" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x5y7awy" target="_blank">loko pd dunav 1 2 high</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/bukakkeland123" target="_blank">bukakkeland123</a></i>

Домакините от Пловдив бяха по-дейни през първата част и могат да съжаляват, че на почивката се оттеглиха само с един гол преднина. Той бе дело на Димо Бакалов в 10-ата минута. Още в следващата атака Мартинович нацели гредата на вратата на Дунав.

Дунав пък може да има претенции към реферите, които отмениха гол на Карагерен заради засада в 32-ата минута. Повторенията показаха, че ситуацията е много спорна.

През втората част футболистите на Веселин Великов успяха да изравнят чрез Юлиян Ненов в 69-ата минута. Хубчев центрира, Будинов се размина с топката, но на задната греда Ненов посрещна топката и я прати в мрежата за 1:1.

В последните секунди на срещата вратарят на Дунав Антонов се хвърли за топката, хвана я, но я изпусна и тя веднага бе овладяна от Симеон Райков. Нападателят на Локомотив без проблем вкара в празната врата за крайното 2:1.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ДУНАВ 2:1

1:0 Бакалов (10)
1:1 Ненов (69)
2:1 Райков (93)

ЛОКО: 40. Диао, 71. Крумов, 5. Георгиев, 44. Марков, 2. Бедиме, 17. Траянов, 39. Умарбаев, 10. Марчев, 9. Кики, 77. Мартинович, 7. Бакалов

ДУНАВ: 86. Антонов, 8. Васев, 22. Милчев, 5. Марем, 23. Хубчев, 4. Патев, 11. Димов, 94. Ненов, 7. Карагерен, 10. Шопов, 9. Будинов