Левски победи с 2:0 Пирин Разлог в проверка играна на "Герена". Точни за "сините" бяха Аниете и Домовчийски през второто полувреме на контролата.

Левски изцяло доминираше в срещата, показа повече желание и умения, надигра гостите от Пирин и заслужено стигна до победата.

Срещата започна с атаки за "сините". Още във втората минута Левски можеше да вкара, но Георги Сърмов изпусна отличен шанс.

Последва и пропуск на Аниете, който не можа да опъне мрежата на Пирин от три метра. В 17-ата минута Аниете пусна страхотен пас към Сърмов, но той стреля до гредата.

Левски изцяло доминираше, но така и не успяваше да вкара. След половин час игра с пропуск се отличи и Бедоя. Шест минути по-късно дойде и първото по-сериозно положение за Пирин.

Тогава Каптиев центрира отдясно, но Юруков не успя да отбележи. В 43-ата минута пък последователно Аниете и Домовчийски нямаха шанс пред гола.

Второто полувреме започна с попадение за домакините. В 50-ата минута Антон Огнянов намери Мирослав Иванов, който продължи към Аниете и той опъна мрежата за 1:0.

Осем минути по-късно "сините" забиха нов гол. Пламен Димов намери Домовчийски и той направи 2:0. В 70-ата минута Пирин можеше да намали, но резервата Цветан Върсанов пропусна от непосредствена близост.

До края на мача Левски контролираше събитията на терена, но така и не стигна до нов гол. Така "сините" стигнаха до заслужена победа в тази контрола.

Левски - Пирин 2:0

1:0 Аниете (50)
2:0 Домовчийски (58)

Левски: Пламен Илиев, Роман Прохазка, Борислав Стойчев, Аймен Белаид, Антон Огнянов, Пламен Димов, Георги Сърмов /к/, Мигел Бедоя, Антонио Аниете, Луис Педро, Валери Домовчийски.

Пирин: Мартин Луков; Благой Родов, Димитър Руйчев, Мартин Сечков, Евгени Тунтев, Джайхан Зайданов, Атанас Спириев, Николай Димитров, Владимир Каптиев, Николай Хаджиниколов, Йордан Юруков /к/